balustrady nierdzewne

Balustrady z różnych materiałów

Balustrady są niezbędne tam gdzie znajdują się schody, na balkonach, tarasach widokowych, można je zobaczyć także w piętrowych centrach handlowych, czy na tarasach koło domu. Balustrady zwiększają bezpieczeństwo, sprawiają, że nie dojdzie do groźnego wypadku, a dodatkowo pełnią funkcje dekoracyjne. Ładna balustrada będzie się komponować z wnętrzem pokoju, czy z elewacją budynku.

Bardzo uniwersalne balustrady

balustrady nierdzewneWarto jest zastanowić się nad tym jakie balustrady warto wybrać i jakie materiału sprawdzą się na klatkach schodowych, a jakie na balkonach. Z pewnością na schodach i balkonach zewnętrznych sprawdzają się balustrady betonowe. Zwykle mają one bardzo dekoracyjne kształty, poszczególne kolumny pod poręczą mają formę antycznych kolumienek. Dzięki temu taka balustrada sprawdza się przy dworkach, pałacach, hotelach zabytkowych odrestaurowanych budowlach, a także w domach budowanych w wytwornym francuskim stylu. Taka balustrada będzie bardzo solidna, ciężka, trudna do zamontowania, jednak bardzo trwała. Warto zaznaczyć, że taka balustrada zwykle ma naturalny kolor biało-szary, nieco kremowy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by je pomalować. Warto beton zabezpieczać też przed działaniem wody – pod wpływem wilgoci może on pękać i kruszyć się.

balustrady nierdzewneDruga opcja to balustrady z drewna. Są one polecane do tradycyjnych wnętrz, nie sprawdzą się zaś na zewnątrz budynku, ze względu na słabą odporność drewna na wilgoć (butwienie, gnicie), jak również promienie słoneczne UV (utrata koloru). Balustrada drewniana jest lżejsza od betonowej, łatwiejsza do zamontowania, dostępna jest w wielu kolorach. W sprzedaży są balustrady proste oraz rzeźbione, dekoracyjne. Drewno ma barwy od jasnych, typu brzoza, po ciemne jak heban, więc balustrada może być dopasowana np. do koloru paneli podłogowych. Warto jednak sprawdzić także solidne balustrady nierdzewne z małopolskiego województwa. Balustrady ze stali nierdzewnej pasują zarówno do wnętrz, jak i na balkony i tarasy. Nie korodują, nie niszczą się i nie tracą koloru. Maja naturalny srebrzysty odcień i piękny blask. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie wymagają konserwacji.

Pasują przede wszystkim do budynków nowoczesnych, często montowane są w galeriach handlowych, czy w wieżowcach/biurowcach. Zdecydowanie najlepszą opcją są balustrady wykonane z nierdzewnej stali. Nie są tak ciężkie jak te betonowe, nie niszczą się tak łatwo jak te drewniane. Dodatkowym ich atutem jest to, że można je łączyć ze szkłem hartowanym. Wtedy przęsła balustrady są szklane, a poręcz metalowa.