bramy automatyczne

Brama przesuwna czy rozwierana?

Brama wjazdowa stanowi podstawowy element systemu ogrodzeniowego wokół posesji. Dzięki niej, na nasz własny teren nie mogą dostać się osoby niepowołane. Montaż siłowników oraz systemu zdalnego sterowania sprawia, że taka brama nie jest już utrapieniem dla domowników, jak było w przypadku bramy ręcznie otwieranej.

Bramy automatyczne w dwóch wersjach

bramy automatyczneTutaj nie wychodząc z samochodu, możemy otworzyć bramę lub zamknąć ją za sobą. Bramy automatyczne dostępne są w dwóch wersjach – to bramy przesuwne oraz rozwierane. Możemy długo zastanawiać się nad tym, która opcja będzie lepsza w naszym wypadku, jednak najlepszą decyzję podejmiemy wówczas, gdy dokładnie zapoznamy się z możliwościami, jakie oferuje każda z nich. Jeśli chodzi o bramę przesuwną, najlepiej zdecydować się na nią, jeżeli zależy nam na oszczędności miejsca na posesji. Skrzydło jest tutaj wsuwane w system ogrodzeniowy, dlatego nie zabiera przestrzeni. Ponadto po przesunięciu skrzydła otrzymujemy pełne światło wjazdu. Ponadto możemy tylko wjechać pojazdem na teren posesji i zatrzymać się tuż przy bramie – bez problemu się ona zamknie, co nie byłoby możliwe w przypadku bramy skrzydłowej otwieranej do wewnątrz posesji. Taka automatyczna brama przesuwna to dobry wybór także ze względu na to, że działa niezależnie od warunków atmosferycznych.

bramy automatyczneW przypadku skrzydeł klasycznie otwieranych, zimą musielibyśmy oczyszczać teren ze śniegu, żeby zapewnić im prawidłowe otwieranie się. Takie prace nie są konieczne przy bramie przesuwnej. To rozwiązanie naprawdę mało awaryjne, dlatego tak często wybierane, chociaż specjaliści zwracają uwagę tutaj na nieco skomplikowany montaż. Mowa jest między innymi o tym, że ciężar bramy powinien być zrównoważony, a jest to możliwe tylko w ten sposób, jeśli przynajmniej 1/3 bramy zostanie wykorzystana jako tak zwany trójkąt. Ponadto brama przesuwna może być montowana tylko na całkowicie płaskim terenie, który nie posiada żadnego wzniesienia. Brama rozwierana nie ma tak wielu wymagań montażowych. Konieczne jest tylko płaskie miejsce na słupki do podwieszenia skrzydeł. Niezależnie od szerokości skrzydeł, dobrze dopasowane siłowniki do automatycznego działania zapewnią odpowiednią szybkość otwierania takiej bramy. Wydaje się, że zarówno bramy przesuwne, jak i rozwierane, mają swoje plusy oraz minusy.

Wybór może być trudny, a do tego dochodzi jeszcze kwestia tego, czy chcemy mieć bramę jedno- czy dwuskrzydłową. Jeśli dobrze przemyślimy wady i zalety każdego rodzaju bramy, z pewnością uda nam się właściwie dobrać bramę do własnych wymagań.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *