kotły wiszące

Czym jest kocioł wiszący?

Kwestia ogrzania naszego mieszkania lub domu jest szczególnie ważna. Wielu z nas decyduje się na podniesienie temperatury pomieszczeń oraz zapewnienie ciepłej wody użytkowej za pomocą kotłów gazowych. Istotnym dylematem jest wówczas wybór odpowiedniego modelu. Jeden z podstawowych podziałów tych urządzeń to rozróżnienie między kotłami wiszącymi oraz stojącymi.

Kocioł łatwy w serwisowaniu

kotły wiszącePierwsze są zazwyczaj dużo mniejsze i lżejsze. Kotły stojące natomiast są urządzeniami o potężnych gabarytach i masie. Wyglądem przypominają nieco lodówki i tak też są nazywane często przez specjalistów. Piec stojący będzie zajmował znaczenie więcej powierzchni, choć jego moc będzie też wyższa. Jeśli dysponujemy dużym metrażem, może być to dobra opcja. Bardzo dużą popularnością cieszą się kotły wiszące. Ich główną zaletą są kompaktowe wymiary. Taki piec gazowy można powiesić chociażby w łazience nad wanną lub pralką. Często montuje się je też w kuchni nad blatem kuchennym lub zmywarką. Pozwala to na efektywne zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Ma to szczególnie istotne znaczenie w przypadku mieszkań lub domów jednorodzinnych o niewielkiej powierzchni. Wówczas każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

kotły wisząceZaletą kotłów wiszących są też bardzo atrakcyjne ceny, zazwyczaj niższe niż w przypadku kotłów stojących. Te z kolei odznaczają się nieco wyższymi walorami estetycznymi. Wszystkie rury czy osprzęt znajdują się bowiem wewnątrz potężnej obudowy. Przy wyborze kotła wiszącego warto jest wybrać modele renomowanych producentów, którzy mogą się pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz piec gazowy jest wykonany z najwyższej jakości materiałów. Czołowi wytwórcy dają często kilkuletnią gwarancję na swe produkty. Niezależnie od solidności wykonania, warto pamiętać o regularnych przeglądach stanu technicznego tych urządzeń. Ma to też duże doświadczenie dla naszego bezpieczeństwa. Kocioł wiszący jest na szczęście wygodny do serwisowania. Dostęp do podzespołów jest zapewniony z przodu. Zazwyczaj wystarczy jedynie zdjąć obudowę i bez problemu można sprawdzić ich działanie. Podsumowując, jeśli chcemy, by w naszym domu lub mieszkaniu płynęła w rurach ciepła woda użytkowa, której używamy podczas kąpieli czy mycia naczyń, warto zadbać o wybór odpowiedniego pieca.

Jeśli nasze mieszkanie lub dom jednorodzinny nie mają bardzo dużej powierzchni, to dobrą decyzją będzie kocioł wiszący. Nie będzie on zajmował wiele miejsca, a doskonale spełni on swoją funkcję. Dużą ich zaletą są też korzystne ceny.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *