izolacyjne płyty pir

Do czego służy płyta izolacyjna?

Podczas budowy domu należy pamiętać, by spełniał on przede wszystkim funkcję ochronną. Fundamenty wybudowane na sprawdzonym oraz stabilnym gruncie są w stanie utrzymać całą kondygnację przez wiele lat, jednak samo zbudowanie solidnych ścian nie wystarczy, jeżeli dach będzie przeciekał. Rozwiązaniem w tej sytuacji okazuje się być płyta izolacyjna umieszczana na dachu oraz na ścianach.

Zastosowanie polecanych płyt izolacyjnych

polecane płyty izolacyjneOprócz zastosowania płyt wielowarstwowych jako materiału konstrukcyjnego można także wykorzystać ich wariant izolacyjny do zwiększenia ciepła w pomieszczeniach. Szczególnie popularne stały się w miejscach, gdzie potrzebna jest bardzo szczególna ostrożności przed ogniem. Jej konstrukcja zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia i minimalizuje ryzyko samozapłonu, co jest główną przewagą nad wełną mineralną. Również w budynkach, gdzie pewnym standardem jest wykorzystanie do ocieplenia wysoce ogniotrwałych elementów konstrukcyjnych zostaną wykorzystane polecane płyty izolacyjne PIR. Przykładowo, w gastronomii, czyli w lokalach, gdzie, na co dzień korzysta się z wielu urządzeń emitujących ogień i ciepło nie może ich zabraknąć. Polecane są przede wszystkim te sprawdzone produkty, czyli które zostały uznane jako spełniające warunki i wymogi, a uhonorowane certyfikatem.

izolacyjne płyty pirNajlepsze płyty są lekkie, co znacznie ułatwia manewrowanie mini podczas zakładania izolacji. Zawdzięczają to nadzwyczaj cienkiej warstwie polisterynu ekstrudowanego. Wypełnienie po wyschnięciu składa się z małych komórek, które całkowicie i szczelnie wypełniają wolną przestrzeń. Jak się okazuje, płyta izolacyjna PIR może zostać umieszczona również na piwnicznych ściana, gdyż jest świetnym izolatorem. Jako że chroni od wilgoci, będzie także sprawdzonym sposobem na ocieplenie łazienki. Wszechstronne zastosowanie płyt izolacyjnych pozwala na kompleksowe wykończenie wnętrz, w których przebywa się niemalże przez cały czas, jednak trzeba zachować rozsądek podczas wybierania odpowiednich modeli.

Kupując od sprawdzonego producenta można dostać uczciwie wyprodukowaną płytę z należytym wypełnieniem. Dobra płyta izolacyjna z pewnością utrzyma dach z daleka od wilgoci i zapobiegnie w dostaniu się deszczu do środka, podobnie jak izolacja na ścianach. Dodatkowo dobrze wykonana płyta o grubości odpowiedniej do izolacji oraz poprawnie złączona za pomocą frezów będzie w stanie oprzeć się wielu nawałnicom i silnym porywom wiatru. Z całą pewnością warto choć przemyśleć ich zakup w celach ochronnych domu.