panele 3D

Ekologiczne panele ścienne z korka

Remont mieszkania wielu osobom spędza sen z powiek. Zadanie jest dodatkowo utrudnione, jeśli staramy się żyć ekologicznie, i wybieramy produkty, które są przyjazne dla środowiska. Całe szczęście nowoczesne rozwiązania dekoracyjne są dostępne również dla takich grup konsumentów. Jednym z nowszych trendów na rynku artykułów do aranżacji wnętrz są trójwymiarowe panele ścienne.

Panele 3D izolujące dźwięk

panele 3DZazwyczaj wyglądają one jak unowocześnione i bardziej efektowne wersje tradycyjnej sztukaterii ściennej. Ekologicznym materiałem, z którego powstają takie dekoracje, jest drewno lub korek. Zwłaszcza ten drugi jest szczególnie uniwersalny. Można znaleźć takie panele, które nie tylko powstały z naturalnego korka, ale w dodatku z korka powtórnie przetworzonego (z odzyskanych zatyczek do wina). Dostępne są w wielu kolorach i wariantach wzorów. Mogą tworzyć spójny wzór na ścianie, artystyczny chaos, bądź stanowić indywidualne elementy dekoracyjne. Na dodatek panele 3D z korka są funkcjonalne – wykazują się skuteczną izolacją dźwięku. Dzięki temu są także praktycznym elementem aranżacji biur, którego pracownicy mogą w skupieniu i ciszy wykonywać powierzone obowiązki. Takie panele ścienne wyciszą również mieszkanie, izolują termicznie ściany i chronią je przez zabrudzeniem czy uszkodzeniem. Panele 3D z korka idealnie zamaskują już zniszczoną ścianę, pełną nierówności i nadadzą jej nowego charakteru.

panele 3DTaka korkowa boazeria jest także wodoodporna, czyli trwalsza i bardziej uniwersalna niż panele drewniane, które źle reagują na wilgoć. Korkowe panele są zazwyczaj zaimpregnowane i po ich montażu nie wymagają żadnych dodatkowych prac zabezpieczających. Wykazują się trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Nie przyciąga kurzu i jest łatwy w zachowaniu czystości. Jest jednym z niewielu naturalnych i ekologicznych materiałów, które dobrze sprawdzą się w łazience. Chociaż w ten należy szczególnie uważać – pod wpływem obniżenia temperatury korek może się kurczyć, więc montując go wtedy, gdy pomieszczenie jest nagrzane po ciepłym prysznicu, możemy zauważyć szczeliny między płytkami, gdy temperatura opadnie. Sam montaż paneli jest zazwyczaj łatwy do samodzielnego wykonania. Zależy to od producenta oraz wzoru, jaki chcemy uzyskać dzięki panelom.

Jeśli chcemy zaoszczędzić swój czas i mieć pewność, że nawet najbardziej misterne wzory będą ułożone precyzyjne, wezwijmy odpowiednich fachowców. Przed samodzielnym montażem pamiętajmy, że zarówno korek, jak i klej, na który będziemy go mocować, powinien znajdować się w temperaturze pokojowej przez co najmniej 24 godziny.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *