kuchnie na zamówienie

Jak wybrać kuchnię do mieszkania?

Zagospodarowanie małej przestrzeni nigdy nie jest proste, szczególnie że nie zawsze jest z czego zrezygnować w kontekście wyposażenia wnętrz. W sypialni wystarczy łóżko i małe szafki nocne, szafa z drzwiami przesuwanymi może być w przedpokoju, a w salonie może stać kanapa, stół i opcjonalnie meblościanka na książki i telewizor.

Meble kuchenne dobrane do wnętrza

kuchnie na zamówienieCo jednak z kuchnią? Nie można przecież zrezygnować z lodówki, czy kuchenki, a mieszkania bywają tak małe, że ledwo da się tam swobodnie poruszać. Gotowe meble raczej nie wchodzą w grę, ponieważ będą za szerokie czy za długie. Natomiast kuchnie na zamówienie do mieszkania to najlepsza opcja. Dlaczego? Bo meble będą idealnie dopasowane do pomieszczenia, a jednocześnie projektanci zadbają o to by były funkcjonalne i pojemne. Meble na wymiar można stosować zarówno przy sprzętach AGD to zabudowy, jak i wolnostojących. Dodatkowym atutem z pewnością będzie możliwość wybrania odpowiedniego koloru, wzoru, materiału z jakiego meble będą robione. W sklepach meblowych nie ma się takiej możliwości. Co trzeba wiedzieć zanim złoży się zamówienie na meble? Sam wymiar to nie wszystko. Właściciele małych mieszkań powinni raczej celować w meble w jasnych kolorach, bo ciemne będą dodatkowo zmniejszały pomieszczenie.

kuchnie na zamówienieBlaty mogą być zrobione z tworzywa sztucznego lub z drewna, niepolecany jest tutaj kamień, który jest zbyt masywny i gruby, co także będzie dawało niekorzystne wrażenie. Warto jest postawić na meble wiszące, które pozwolą zaoszczędzić więcej miejsca na podłodze. Wiadomo, że zmywarka czy lodówka muszą stać na ziemi, zatem trzeba przenosić szafki na naczynia i sprzęty kuchenne. Szafki mogą mieć zarówno drzwiczki otwierane uchylnie, jak i do góry, dzięki małym podnośnikom pneumatycznym. Przy projekcie trzeba też się namyślić nad tym ile tak naprawdę szafek i półek jest nam potrzebnych. W razie potrzeby zawsze można mebel kupić, a zbędny będzie stał nieużywany i tylko utrudniał korzystanie z kuchni. W małej kuchni dobrze jest też zrezygnować z dekoracji i dodatków, natomiast w kwestii oświetlenia wybrać oprawy sufitowe, a nad blatami pojedyncze lampki led (można je zamontować pod szafkami).

Mała kuchnia stanowi wyzwanie w kwestii aranżacji wnętrz. Nie można w niej używać niektórych mebli, kolorów i materiałów, jednak to nie oznacza, że taka kuchnia musi być prosta i nieciekawa. Dobrze zaprojektowane i wykonane kuchnie na zamówienie będą ozdobą każdego domu, a dodatkowo nie trzeba na nie wydawać fortuny. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią firmę meblarską.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *