deski podłogowe do kuchni

Jakie deski podłogowe sprawdzą się w kuchni?

Zwolenników drewnianych podłóg we wszystkich typach pomieszczeń mieszkalnych wciąż przybywa. Stworzenie tego rodzaju podłoża w domu zapewnia wnętrzom ciepły i przytulny klimat. Nic nie stoi obecnie na przeszkodzie, by taki rodzaj podłogi zamontować także w kuchni, ponieważ współcześni producenci oferują swoim klientom deski wykonane z najwyższej jakości drewna odpornego na wszelkie urazy oraz czynniki termiczne i wodę.

Deski odporne na wilgoć

deski podłogowe do kuchniMa to nadrzędne znaczenie w pomieszczeniu, w którym się gotuje, a podłogi narażone są na ciągłe chlapanie. Po drewnianych podłogach nie tylko przyjemnie chodzi się bosą stopą, ale zapewniają one także estetyczny i elegancki wystrój domowi. Stwarzają też przytulny i ciepły klimat w każdym z pomieszczeń. Jednak wiele osób przy urządzaniu mieszkania od podstaw zadaje sobie pytanie, czy takie rozwiązanie sprawdzi się także w kuchni. Otóż zastosowanie nowoczesnych technologii i specyficznej budowy współczesnych desek z pewnością to umożliwia. Najlepsze deski podłogowe do kuchni są obecnie przystosowane do pomieszczeń narażonych na wilgoć i zabrudzenia. Wykorzystane do ich produkcji rozwiązania gwarantują możliwość utrzymania podłogi w nieskazitelnym wyglądzie na lata oraz łatwość ich pielęgnacji.

deski podłogowe do kuchniDzięki swojej uniwersalności estetycznej stanowią stylowe wykończenie każdej nowocześnie lub klasycznie urządzonej kuchni. Jest to doskonałe rozwiązanie dla otwartych pomieszczeń, w których kuchnia na przykład łączy się z salonem. Zapewnia to utrzymanie wizualnej płynności, a także poprawia wygląd całego mieszkania. Drewniane posadzki sprawdzą się w kuchniach o wystroju skandynawskim, zapewniając im elegancki wygląd. To rozwiązanie z powodzeniem można też wykorzystać w gastronomii. Kuchnie gustownie urządzonych restauracji również zyskają na wizualnej spójności i estetyce. Drewniane posadzki w kuchniach sprawiają, że w pomieszczeniu przebywa się chętniej, a to sprzyja z kolei rozwijaniu umiejętności kulinarnych. Jest to też dobry sposób na to, by przyciągnąć do kuchni całą rodzinę, która będzie przebywać w niej niczym w najprzytulniejszym pomieszczeniu domu. Wybierając drewniane deski na podłogę kuchenną, warto zdecydować się na twarde drewna, takie jak: polski dąb, buk, klon lub jawor.

Zapewniają one maksymalną odporność na wszelkie zabrudzenia, zarysowania oraz gromadzący się w pomieszczeniu kurz. Do wyboru są zarówno deski o jasnej, jak i ciemnej barwie, które można dobrać np. pod kolor kuchennych szafek. Niezwykła uroda specjalnie profilowanych pod wystrój pomieszczeń mieszkalnych drewnianych desek zapewnia harmonię dekoratorską w całym obiekcie.