roleta pasy

Jakie zalety ma roleta w pasy?

Wiele osób rezygnuje z firanek i tapet na rzecz różnego typu rolet i żaluzji. Ciężkie, antywłamaniowe rolety zewnętrzne gwarantują bezpieczeństwo. Żaluzje aluminiowe są lekkie i tanie. Są dostępne też żaluzje ekologiczne z drewna, czy żaluzje pionowe, które często można zobaczyć w biurach. Jednak to jeszcze nie wszystko.

Roleta typu dzień i noc

roleta pasySą jeszcze inne rodzaje rolet, z których jeden jest zdecydowanie najbardziej popularny. Na pewno omówienia wymaga praktyczna roleta pasy. Jest ona znana także pod nazwą roleta dzień-noc oraz roleta zebra. Jest to rodzaj rolety materiałowej składającej się z dwóch warstw. Jedna z nich jest półprzeźroczysta, na lekko biały odcień. Druga warstwa może mieć różne kolory, od beżowego, do śliwkowego. Roletę można ustawić tak, że pasy są naprzemiennie (stąd nazwa zebra), jak również można roletę ,,zasunąć” czyli ściągnąć ciemniejszą część tak, że cała roleta będzie nieprzeźroczysta. Za dnia naprzemienne pasy zapewnią dostęp światła słonecznego do pomieszczenia, ale słońce nie będzie raziło w oczy. Wieczorem można roletę całkowicie zsunąć, przez co okno będzie zakryte. Zwiększa to prywatność, jak również nie trzeba się martwić, że światło latarni, czy poranne słońce będzie nam przeszkadzać.

roleta pasyTaka roleta w pasy jest zatem bardzo uniwersalna i przydaje się za dnia i w nocy. Druga ważna rzecz to sposób mocowania rolety. Pierwsza opcja to rolety klasyczne, czyli montowane na ścianie. Wsporniki mocuje się po obu stronach okna, a roleta swobodnie opada. Druga opcja to roleta w kasecie, która jest montowana na samym oknie. Wtedy roleta przylega do ramy. Roleta wolnowisząca sprawdzi się w dużych wnętrzach lub tam, gdzie okna mają niestandardowy wymiar i trudno byłoby do nich dobrać rolety w kasecie. Natomiast roleta kasetowa jest dobra do mniejszych wnętrz, dla osób, które chcą mieć ściągnięte rolety, a jednocześnie odsłonięty parapet np. ze względu na to że trzymają tam kwiaty doniczkowe i chcą je wyeksponować. Roleta w kasecie nie utrudnia także wietrzenia pomieszczenia, ponieważ nawet przy uchyleniu okna roleta będzie się dobrze trzymała na listwie. Wybierając roletę w pasy trzeba też też dobrać jej kolor do wnętrza.

W sprzedaży są zarówno rolety jasne, w odcieniach kawy z mlekiem, beżu, czy żółcieni, jak i rolety ciemne, granatowe i brązowe. Wybierając rolety typu dzień i noc można wiele zyskać. Są one eleganckie, nowoczesne, praktyczne. Sprawdzą się w każdym wnętrzu, a wielość kolorów sprawia, że zawsze będą pasowały. Jedyne czym trzeba się zainteresować to mocowanie rolety – dostępne są dwa różne, do małych i dużych pomieszczeń.