apartament z widokiem na jezioro

Krótkookresowy wynajem apartamentowców

Nowoczesne apartamentowce wyrastają jak grzyby po deszczu, szczególnie w miejscowościach turystycznych. Rynek nieruchomości z roku na rok zwiększa swoją wartość, powiększając się stale o nowe mieszkania czy domy. Wiele osób doskonale wie, że inwestycja w nieruchomości jest bardzo opłacalna, gdyż zawsze będzie popyt na dobra oraz usługi z tej branży.

Apartamentowce – dobry pomysł na biznes?

apartamentWynajem mieszkań czy pokoi na dłuższy lub krótszy okres z czasem zyskuje coraz większą popularność. Polacy coraz częściej decydują się na wynajmowanie swojej nieruchomości turystom lub studentom. Apartamentowce budowane są zazwyczaj w większych lub turystycznych miastach, a także w ciekawych lokalizacjach. Wiele z nich można wynająć krótkoterminowo. Chcąc udostępniać odpłatnie swoją nieruchomość należy mieć na uwadze, że jest to traktowane jako prowadzenie działalności gospodarczej. Wiąże się to oczywiście z odprowadzaniem podatku. Z takim biznesem wiąże się stałe poszukiwanie osób, chcących wynająć mieszkanie, jak również wydawanie kluczy, odbieranie ich wraz z lokalem oraz częste sprzątanie. Ludzie decydujący się na otwarcie takiej działalności muszą liczyć się z tym, że w okresie świąt, sylwestra czy innych wydarzeń popyt na tego rodzaju usługi zwiększa się, dlatego dyspozycyjność również odegra tu ważną rolę.

apartament z widokiem na jezioroPopularność takich nieruchomości wynika przede wszystkim z niższych kosztów wynajmu w porównaniu do korzystania np. z hotelu. Dla wynajmujących, tak czy siak, zyski są znacznie wyższe aniżeli w przypadku długookresowej ajencji. Rentowność takiej nieruchomości uzależniona jest od ilości pracy, jaką ludzie w nią wkładają. Aby nasze wynajmowane mieszkanie było chętnie wybierane przez turystów, musi się wyróżniać na tle konkurencji. Powinno posiadać podstawowe w dzisiejszych czasach wyposażenie, czyli przede wszystkim internet oraz wszelkie urządzenia RTV i AGD, takie jak telewizor, czajnik, żelazko albo suszarka do włosów. Jeśli chodzi o koszty, to najemcy płacą zwykle od 100 zł w górę za jedną spędzoną dobę w mieszkaniu. Jest to znacznie bardziej opłacalny biznes niż wynajem długoterminowy, ponieważ przez jeden miesiąc można uzbierać nawet kilka tysięcy złotych.

Chcąc wynajmować swoje mieszkanie na krótki termin trzeba liczyć z wszelkimi tego wadami i zaletami, typowymi dla tego rodzaju biznesu. Jednak jeśli posiadamy lokal w atrakcyjnej lokalizacji, która dodatkowo położona jest w miejscowości chętnie odwiedzanej przez turystów, to warto rozważyć tę opcję.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *