Kruszarki do ostatniego etapu kruszenia

Kruszarki w zależności od typu rozdrabnianego materiału dzielą się na kilka typów. Każdy z nich jest dedykowany do innego etapu procesu ze względu na swoje właściwości. Wyróżnia się proces wstępny, drugi, trzeci oraz końcowy.

Kruszarki z dobrą regulacją

kruszarki stożkoweMaszyny mają za zadanie tak rozkruszyć surowce, by otrzymać jednolity efekt. Dlatego wykorzystuje się wiele typów sprzętu, by osiągnąć wymaganą średnicę poniżej 1 mm. Dostępne są na rynku typy kruszarek: szczękowe, stożkowe, walcowe oraz udarowe. Jednak do końcowego etapu kruszenia najczęściej wybiera się maszyny stożkowe – ze względu na precyzję oraz specyfikę pracy. Ten typ kruszarek wykorzystywany jest głównie do materiałów o dużej i średniej twardości, ale także tych o właściwościach ściernych. Nadają się one idealnie do przygotowania kruszywa pod budowę dróg, nasypów kolejowych, czy innych prac budowlanych. Możliwe jest również dalsze obrabianie otrzymanego kruszywa za pomocą młynów i innych urządzeń przemysłowych. Kruszarki stożkowe działają dzięki ciśnieniu wytwarzającemu się między obudową, a poruszającym się stożkiem. Wszelkie możliwe regulacje wykonywane są za pomocą systemu hydraulicznego, który dba również o to, by maszyna nie została przeciążona.

kruszarki stożkoweKruszarki nowej generacji charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz niskimi kosztami eksploatacji ze względu na moc dopasowaną do typu rozdrabnianego materiału. Zazwyczaj producenci dostarczają maszynę wraz z ramą i napędem, które redukują obciążenie konstrukcji pod kruszarką. Dużymi zaletami tego typu kruszarek jest zautomatyzowana praca oraz prosta obsługa pozwalająca na nastawienie linii produkcyjnej oraz poświęcenie czasu oczekiwania na inne czynności. Istnieje również możliwość podłączenia maszyny pod całą linię produkcyjną bez najmniejszego kłopotu. Znacznie to usprawni pracę, zwłaszcza jeśli dodatkowo posiadamy możliwość sterowania całym osprzętem za pomocą internetu. Producenci kruszarek przemysłowych dokładają wszelkich starań, by jak najbardziej zautomatyzować pracę linii produkcyjnych, tym samym pozwalając pracownikom skupić się na innych zadaniach. Kruszarki stożkowe są dopasowane do kruszenia materiałów o każdej wielkości w ostatnim etapie produkcji. Jednocześnie zapewniają dużą wydajność i precyzje pozwalającą na otrzymanie idealnego produktu końcowego. Dzięki swojej solidnej budowie służą w przemyśle budowlanym przez wiele lat, a ich naprawa jest bardzo łatwa, na co wpływa także dostępność części u producentów.

Hydrauliczne zabezpieczenia są tylko dodatkowym atutem, a automatyzacja pozwala zaoszczędzić wiele czasu, który można przeznaczyć na inne zadania związane z szybszym wykonaniem zleceń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *