akcesoria do łazienki

Niezbędne akcesoria łazienkowe

Na akcesoria łazienkowe składają się między innymi: kubki do szczoteczek do zębów, dozowniki mydła i mydelniczki oraz inne rodzaje pojemników. Nieodłącznym elementem każdej toalety są także szczotki i uchwyty do WC. Wyliczać można też tekstylia łazienkowe, czyli dywaniki i ręczniki, a przy okazji tych drugich — uchwyty na nie.

Przydatne i praktyczne akcesoria

akcesoria do łazienkiWszystko to może przyczynić się do podkreślenia wystroju łazienki. Mimo funkcji dekoracyjnych wszelkie akcesoria łazienkowe są przede wszystkim praktyczne. Zamiast za każdym razem kupując mydło w płynie w firmowym dozowniku, który często jest kiepskiej jakości, możemy zaopatrzyć się w jeden, wysokojakościowy pojemnik. Proste mydelniczki do kostek mydła pomogą w utrzymaniu umywalki w lepszym stanie. Niezbędne w utrzymaniu czystości w toalecie są szczotki i uchwyty do WC. W szerokiej gamie możliwości możemy wybrać takie, które połączą praktyczną funkcję urządzenia z jego eleganckim wykonaniem. Praktyczne akcesoria do łazienki pomagają we właściwym przetrzymywaniu niezbędnych w łazience przedmiotów jak szczoteczki do zębów. Źle przechowywane mogą być siedliskiem bakterii – do ich higieny niezbędne są kubki, które utrzymują je w pozycji pionowej.

akcesoria do łazienkiDzięki temu szczoteczka szybkiej wyschnie, a to minimalizuje szanse na rozwój drobnoustrojów na jej powierzchni. Jeśli lubimy kąpiele z użyciem rozpuszczonej w wodzie soli do kąpieli, możemy zaopatrzyć się w pojemnik przystosowany do ich przechowywania. Zazwyczaj jest bardziej odporny na dostanie się do niego wilgoci niż firmowe opakowania, w których zakupujemy sól. Szczelne zamknięcie, jakie powinien posiadać taki pojemnik, pomaga też w utrzymaniu czystości – zmniejsza ryzyko rozsypania produktu. W wystroju łazienki pamiętajmy też o pojemniku pranie. Nawet jeśli posiadamy osobną pralnię, łatwiej będzie zanosić do niej ubrania, które domownicy wrzucają do kosza przed wejściem pod prysznic. Jeśli o kąpielach mowa – nie zapominajmy o ręcznikach i dywanikach łazienkowych. Te drugie pomagają w zachowaniu czystości i utrzymaniu podłogi w jak najlepszym stanie. Zwłaszcza jeśli zdecydowaliśmy się na drewniane panele, dywaniki powinny chronić je przed wilgocią. Podobnie jak szczoteczki do zębów, nieodpowiednio przechowywane ręczniki to potencjalne siedlisko bakterii.

Do zachowania ich w czystości niezbędne jest zaopatrzenie się w stojaki lub uchwyty na ich przechowywanie. Muszą być dobrane tak, by umożliwiały swobodne zwisanie materiału, który dzięki temu szybciej wysycha. Stojaki powinny być na tyle szerokie, by pozwolić na rozwieszenie ręcznika w całej jego szerokości.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *