Plac zabaw

O czym pamiętać, projektując osiedle?

Inwestor, decydując się na budowę nowych budynków mieszkalnych, z pewnością zastanawia się nad tym, w jaki sposób zachęcić klientów do kupna – konkurencja na rynku nieruchomości jest bowiem duża i czasem sama atrakcyjna cena nie wystarcza.

Atrakcyjny plac zabaw na osiedlu

Plac zabawWielu inwestorów decyduje się na przykład na skorzystanie z usługi home stagingu – która polega na tym, że architekt wnętrz przygotowuje mieszkania do sprzedaży, wykorzystując układ pomieszczeń, aby uzyskać wrażenie komfortu. Z pewnością jednak bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na to, czy dana osoba kupi właśnie to konkretne mieszkanie, jest to, w jakiej okolicy się ono znajduje – najczęściej wybierane są osiedla spokojne i bezpieczne. Na takie decydują się przede wszystkim młode małżeństwa z małymi dziećmi. Na nowym osiedlu nie powinno więc zabraknąć atrakcyjnego placu zabaw. Warto zadbać o place zabaw od producenta – wówczas mamy pewność, że wszystkie urządzenia będą odznaczały się wysoką jakością. Pamiętajmy o tym, aby kierować się różnorodnością – plac zabaw należy tak wyposażyć, aby każde dziecko znalazło na nim coś dla siebie. Dzieciom żywym i pełnym energii z pewnością spodobają się zestawy sprawnościowe. Dzieci, które wolą bawić się w dom, ucieszą się z dużej piaskownicy, a także z drewnianego szałasu czy z zadaszenia z ławeczkami. Uniwersalne są oczywiście huśtawki – które bowiem dziecko nie lubi się huśtać?

Plac zabawOblegane często są także bujaki na sprężynach – urządzenia cieszą się bowiem atrakcyjnym wyglądem: przypominają samochód lub różne zwierzęta. Dzieci, które odznaczają się bogatą wyobraźnią, mogą podczas zabawy na takim urządzeniu puścić wodze fantazji. Dużo wrażeń dostarcza też karuzela – tutaj producent proponuje rozwiązania dla młodszych, jak i starszych dzieci. Te młodsze mogą bezpiecznie korzystać z karuzeli z siedziskami, dla starszych zaś – które nie mają problemów z utrzymaniem równowagi – przeznaczona jest karuzela platformowa, na której podczas „kręcenia” stoi się, trzymając barierki. Jeżeli budowane osiedle promowane jest jako ekologiczne, wówczas warto spojrzeć, czy dany producent nie proponuje wyrobów z naturalnych konarów – wykonana w ten sposób huśtawka czy nawet cały zestaw zabawowy, wygląda naprawdę atrakcyjnie, przyciąga wzrok, a przy tym jest bezpieczna. Każdy plac zabaw powinien być też wyposażony w ławki, na których będą mogli usiąść rodzice pilnujący swoich pociech.

Nie powinno zabraknąć również kosza na śmieci, aby zachować czystość na osiedlu. Z pewnością tak przygotowane osiedle zwróci uwagę osób poszukujących mieszkań.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *