Rębak do użytku profesjonalnego

Przerabianie materiałów drewnianych wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego. Nie sposób wykonywać tego rodzaju prace ręcznie. A nawet jeśli niektóre pnie czy korzenie można porąbać siekierą, jest to praca wymagająca użycia bardzo dużej ilości siły. Po co się męczyć, skoro można te wszystkie czynności wykonać za pomocą nowoczesnych urządzeń.

Rębaki do konarów i pniaków

rębaki Do nich zaliczamy rębaki spalinowe. Świetnie poradzą sobie z przetworzeniem gałęzi, konarów czy pniaków. Wykorzystuje się je zarówno w działaniach amatorskich, jak i profesjonalnych. Korpus urządzenia został wykonany ze wytrzymałej stali. Jest on odporny na uszkodzenia, które mogłyby powstać w wyniku uderzenia maszyny fragmentem drzewa. Noże znajdujące się wewnątrz maszyny został wykonany na maszynach CNC. Dzięki temu są to części o precyzyjnej i wytrzymałej budowie. Zostały także obustronnie naostrzone, co pozwala na szybką pracę. Posiadają także automatyczny system pobierania gałęzi. Dzięki temu nie trzeba ich dopychać ręcznie ręką, co przyspiesza postęp prac. W zależności od tego, czy chce się tych urządzeń używać stacjonarnie, czy w terenie, można je bez problemu dopasować do każdego rodzaju działalności. Posiadają one koła, które zapewniają mobilność. Bez problemu można zapakować urządzenie do przyczepki samochodowej czy bagażnika samochodu ciężarowego. Atutem tych urządzeń jest także wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie użytkowania. Dzięki automatycznym czujnikom maszyna sama się wyłączy w przypadku awarii. Urządzenie precyzyjnie potnie zarówno miękkie, jak i twarde kawałki drewna.

rębaki Waga sprzętu jest uzależniona od tego, czy wybiera się urządzenie amatorskie, czy profesjonalne. Te z drugiej grupy ważą około trzystu kilogramów. Aby przechowywać rozdrobnione elementy drewniane, warto dokupić do maszyny stojak na worek typu big bag. Dzięki temu wytrzymałemu stelażowi będzie można podstawić go bezpośrednio pod lej rębarki. Worek może pomieścić wkład o wadze sięgającej nawet kilkaset kilogramów. Jest także wykonany z tworzywa, które ochroni zrębki przed działaniem wilgoci czy opadów atmosferycznych. Z uwagi na uchwyty zamontowane po boku każdego worka, będzie można bez problemu przetransportować go za pomocą wózka widłowego.

Nowoczesne rębaki przydadzą się wszędzie tam, gdzie jest potrzeba likwidacji zieleni. Używa się ich w profesjonalnych zakładach, które produkują zrębki. Materiał wytwarzany przy użyciu tych maszyn jest wykorzystywany ponownie. Można je później wykorzystać np. do produkcji materiałów używanych w ogrodnictwie.