deska elewacyjna elastyczna

Specjalna deska na elewację

Wykonanie dobrej jakościowo i atrakcyjnej wizualnie elewacji domu nie jest proste. Większość osób po prostu nie zna się na budownictwie, nie ma pojęcia jakimi cechami charakteryzują się dane materiały i w co warto zainwestować. Często też kierują się samym aspektem wizualnym – coś im się spodobał w katalogu budowlanym i też chcą to mieć, nie zastanawiając się, czy to będzie pasowało do ich wnętrza. dlatego też wiele osób stawia po prostu na tynki maszynowe.

Miękka imitacja deski

deska elewacyjna elastycznaTanie, szybkie do nałożenia i dające się barwić na różne kolory. Osoby wybierające okładziny kamienne nie wiedzą, że są ciężkie i ściana musi być pod nie specjalne przygotowana. Z kolei ozdobne łupki zbierają dużo kurzu, bo mają mnóstwo zagłębień. Lepiej jest wybierać proste, gładkie elewacje, co nie oznacza jednak, że muszą być one brzydkie. Dobrym rozwiązaniem, które warto polecić jest sprawdzona deska elewacyjna elastyczna. Wyglądem przypomina deskę z drewna. Ma właśnie takie kolory – brzozowy, dębowy, czy hebanowy. Dostępne są deski kremowe, żółtawe, w różnych odcieniach brązu, prawie czarne, a także czerwone. Dzięki temu klient może kupić takie deski, które kolorem będą pasować np. do drzwi w domu. Jakie są najważniejsze cechy takiej okładziny?

deska elewacyjna elastycznaPrzede wszystkim jest łatwa w użyciu. Wiele osób boi się, że wybór okładziny zamiast tynków sprawi, że zapłacą więcej za prace budowlane, czy że budowa domu będzie trwała dłużej. Nic bardziej mylnego. Deski elastyczne można zamontować nawet samodzielnie. Łatwo można je docinać i formować. Żeby je zamontować wystarczy posmarować ścianę klejem (zwykle dołączonym do desek), przyłożyć panel i docisnąć by klej załapał. Potem trzeba przemalować deski bezbarwnym lakierem w celu utrwalenia całości, choć jest to krok, który można pominąć albo wykonać później (grunt to wcześniej oczyścić deskę z brudu i osadu, tak by nie konserwować zanieczyszczeń). Montaż paneli jest tak samo łatwy jak malowanie ścian czy skręcanie mebli. Może osoba, która nigdy wcześniej tego nie robiła będzie musiała spędzić nad tym trochę więcej czasu, ale ostatecznie da radę wszystkim się zająć. Wiele osób martwi się też tym, że takie miękkie okładziny będą podatne na zniszczenia albo że trzeba będzie je konserwować, by wyglądały jak należy.

Tutaj też czeka klientów spora niespodzianka. Elastyczne panele mają nawet kilkanaście lat gwarancji. Nie tracą koloru ani kształtu. W dodatku – w przeciwieństwie do drewna – nie wymagają zabiegów pielęgnacyjnych. To zatem fantastyczna opcja dla każdego klienta.