zlewozmywaki stalowe podwieszane

Z jakich materiałów są wykonywane polecane zlewozmywaki?

Zlewozmywaki znacząco się od siebie różnią. Nie chodzi tylko o sposób montażu czy kształt, ale także o materiał. Chociaż te dwie pierwsze kwestie również są ważne. Na przykład zlewozmywak podwieszany jest bardziej estetyczny niż modele wpuszczane czy nakładane. Kształt z kolei przekłada się na wygodę mycia i miejsce zajmowane w kuchni.

Wiele zalet zlewozmywaków stalowych

zlewozmywaki stalowe podwieszaneIstotną kwestią jest jednak też materiał, ponieważ rzutuje on na przykład na wytrzymałość i łatwość czyszczenia zlewozmywaka. Najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym w polskich kuchniach jest wybór zlewu ze stali. Polecane zlewozmywaki stalowe podwieszane mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim jest to bardzo ekonomiczny wybór – zlewy ze stali charakteryzują się znakomitym stosunkiem ceny do jakości. Nierdzewny stop, odporny na korozje, wygląda fantastycznie nawet po wielu latach intensywnego użytkowania. Warto pamiętać także, że polecane zlewozmywaki stalowe podwieszane, wkładane czy wpuszczane charakteryzują się znakomitą odpornością na szkodliwe związki chemiczne. Równie istotna jest wytrzymałość na temperaturę. Warto wybierać zlewozmywaki stalowe o szczotkowanej powierzchni – takie wykończenie przekłada się na wolniejsze osadzanie się kamienia. Dzięki temu zlew wolniej się brudzi. Fantastycznym wyborem do kuchni jest również granit. To materiał, który charakteryzuje się znakomitą estetyką, jednak jest drogi.

zlewozmywaki stalowe podwieszaneWarto jednak wspomnieć i o tym, że granit jest bardzo odporny. Materiał ten powstaje z kruszywa i żywic syntetycznych, których domieszka wpływa na barwę modelu. Dzięki temu można wybrać zlewy wykonane z granitu, które bardzo różnią się kolorem – warto wymienić zlewozmywaki białe, szare, brązowe czy czarne. Zlewy wykonane z granitu fantastycznie wyglądają w rozmaitych wnętrzach. Pasują nie tylko do aranżacji rustykalnych, ale i skandynawskich. Należy podkreślić, że zlewy granitowe są bardzo odporne na odkształcanie się, a spadająca na nie woda nie wydaje różnych nieprzyjemnych dźwięków. Oprócz tego istnieją także zlewozmywaki szklane. To równie piękny wybór do wnętrz różnego rodzaju. Podobnie jak modele grafitowe, również zlewy szklane są doskonale odporne na liczne odkształcenia.

Różne zlewozmywaki różnie się czyści. Na przykład czyszczenie stalowych wymaga przemywania octem, dzięki któremu można skutecznie pozbyć się kamienia. Zlewozmywak granitowy musi być czyszczony specjalnym preparatem. Dodatkowo należy go zaimpregnować – dedykowane środki sprawią, ze zlew zachowa wysoką estetykę przez naprawdę długie lata.