Zalety miniładowarek rolniczych

Praca w gospodarstwie nie jest łatwa, a przede wszystkim nie oszczędza ciał rolników. Jest wiele rzeczy, które muszą wykonywać samodzielnie, przez długi czas. Jednak z roku na rok na rynku pojawiają się urządzenia, które są w stanie choć w małej części zastąpić człowieka. Dużym ułatwieniem w pracy na farmie może być miniładowarka.

Miniładowarki wjadą wszędzie

miniładowarki rolniczeObecnie można dostać je z niemal każdym sklepie branżowym. Ważne jest by przed kupnem zastanowić się do czego dana ładowarka będzie potrzebna, jaki ciężar może dźwigać i gdzie jest w stanie wjechać. Po wstępnej analizie nie będzie problemu by dobrać odpowiedni sprzęt. Jeśli w gospodarstwie znajdują się niewielkie budynki i podwórze jest małe, warto zainwestować w niezawodne miniładowarki rolnicze. Dzięki swoim gabarytom są w stanie wjechać niemal wszędzie i dodatkowo firmy, które je produkują oferują prawie sto rodzajów osprzętu. Najczęściej na rynku można spotkać urządzenia o wymiarach dwa na trzy metry, w co wlicza się również szuflę. Są w stanie udźwignąć nawet 2,5 tony, a ich ciężar nie przekracza 4000 kilogramów. Dzięki małej wadze, nie niszczą podłoża, po którym się poruszają, w związku z tym mogą być wykorzystywane również w sadzie czy ogrodzie.

miniładowarki rolniczeObecnie każda miniładowarka nie tylko usprawnia pracę w gospodarstwie, ale również odpowiednio chroni kierowcę, dzięki kabinie, która wyposażona jest w wytrzymały dach i okna, dzięki czemu umożliwia pracę w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Kierowanie takim sprzętem nie jest trudne. Zazwyczaj można robić to za pomocą dwóch joysticków. Jeden z nich jest używany do poruszania pojazdem, drugi natomiast do sterowania osprzętem. Ponadto są one wyposażone w napęd hydrostatyczny, a moc silników waha się od 30 do 70 kM. Dodatkowo producenci miniładowarek wyposażają swój sprzęt w opony pneumatyczne bądź lane, które mają zróżnicowaną rzeźbę bieżnika. Najczęstszym ich wyposażeniem jest łyżka do ładowania. Jednak można dokupić do nich widły, które pomogą przy przewożeniu na przykład palet, a nawet walce, czy wiertła do gruntu, które przydadzą się przy montażu chodnika na podwórku, czy pracach w sadzie.

W dużych gospodarstwach, w których hoduje się krowy, czy byki przydadzą się również kosz do kiszonki, zgarniacz obornika, czy urządzenie, które ułatwi przenoszenie pasz sypkich. Przy tak dużym wyposażeniu każdy rolnik znajdzie coś dla siebie. Dokupując odpowiednie części taka miniładowarka przyda się nie tylko przy pracach gospodarczych, ale również tych związanych bezpośrednio z domem, czy budową ogrodzenia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *