rolety materiałowe

Zalety rolet materiałowych

W ostatniej dekadzie minimalizm zdominował wnętrza naszych mieszkań, z których znikają powoli niczemu nie służące, zbierające jedynie kurz firanki i zasłony, gazetniki, figurki ozdobne oraz maskotki różnego typu. Zamiast tego pojawiły się rolety okienne, świeczki zapachowe oraz proste, zachowujące geometryczne kształty donice na rośliny.

Estetyczne rolety na okna

rolety materiałoweZwłaszcza te pierwsze robią ostatnimi czasy zawrotną karierę, spełniają bowiem nie tylko swoje praktyczne zadanie, ale również prezentują się wyjątkowo dobrze. Bardzo proste rolety materiałowe mogą pełnić funkcję estetyczną w każdego rodzaju pomieszczeniach – zarówno w salonach, jak i sypialniach, kuchniach i łazienkach. Dużą ich zaletą jest to, że mogą być samodzielnie montowane, w zdecydowanej większości przypadków nie wymagają bowiem ingerencji w strukturę samego okna, czasem jednak konieczne będzie wykonanie drobnego odwiertu w suficie lub ścianie. Ze względu na sposób montażu możemy wyróżnić rolety przyczepiane (bezinwazyjnie) bezpośrednio do ramy okiennej oraz rolety wiszące, które doczepia się zwykle do ściany, ewentualnie do sufitu. Wykonane z materiału rolety można przystosować do każdej wielkości okien, co czyni je wyjątkowo uniwersalnym sposobem na zabezpieczenie wnętrza przed nadmiernym oświetleniem.

rolety materiałoweDo okien montuje się zwykle specjalne prowadnice, dzięki czemu możliwy jest montaż rolet także na oknach dachowych – rolety tego typu zwijane są za pomocą zwykłego sznurka, który również zamontowany jest w sposób uniemożliwiający mu swobodne zwisanie. Elastyczny materiał zwija się na rolkę, która umieszczona jest u szczytu okna. Co istotne, rolety wykonane są z materiału, który można prać, dlatego zachowanie ich w czystości nie wymaga wielkiego zachodu – wystarczy je bowiem ściągnąć i pozbawić twardych elementów, a następnie umieścić w pralce i ustawić program ręcznego prania. Innym rozwiązaniem są natomiast rolety wolno wiszące, które dzięki mniejszemu ograniczeniu mogą przybierać rozmaite kształty. Ciekawą opcją są rolety typu dzień-noc, które pozwalają na regulowanie ilości światła wpuszczanego do pomieszczenia, co jest dużą zaletą zwłaszcza tam, gdzie okna skierowane są w stronę południową.

Stwarza to możliwość ciągłego korzystania z naturalnego oświetlenia, przy jednoczesnym zapewnieniu pomieszczeniom odpowiedniej izolacji przed nadmiernym ogrzewaniem się. Rolety okienne są bardzo praktycznym rozwiązaniem gwarantującym domownikom stuprocentową prywatność, a także chroniącym ich przed zbyt wysokimi temperaturami w okresie letnim.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *