Zalety wahliwych wózków do bram

Im większą bramą wjazdową na teren naszej posesji dysponujemy, tym większe bezpieczeństwo korzystania z niej – duża przestrzeń w niemal stu procentach eliminuje ryzyko wystąpienia kolizji podczas wjazdu. Co więcej, ogromna brama prezentuje się zawsze świetnie, ponieważ świadczy o gościnności gospodarza, a także jego wysokim statusie majątkowym.

Wózki zwiększające mobilność

wózki do bramJednak zamontowanie dużej bramy wjazdowej wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań. Pamiętać należy, że im większa brama, tym większy jest jej ciężar, a co za tym idzie, konieczne jest użycie właściwych mechanizmów do otwierania i zamykania bramy. Wszystko jednak zależy od rodzaju wjazdu – do wyboru mamy bramę przesuwną lub skrzydłową. Te ostatnie robią ogromne wrażenie, natomiast zajmują też dużą przestrzeń samego podjazdu, a silniki, za pomocą których są obsługiwane, wypadają najczęściej drożej niż same bramy. Alternatywą jest zatem brama przesuwna, która nie wymaga dodatkowej przestrzeni do otwierania, a także jest o wiele tańszym rozwiązaniem. O czym jednak należy pamiętać, im dłuższa jest brama, tym trudniej jest dopasować jej prowadnice. W przypadku więc bram dłuższych dobrze jest zastosować wahliwe wózki do bram, które zwiększają jej mobilność.

wózki do bramSą one, co prawda, nieznacznie mniej trwałe od wózków stałych, jednak pozwalają uniknąć problemów z blokowaniem się bramy podczas otwierania i zamykania. Profil bramowy może się wykazywać niedużym odchyleniem do poziomu, dlatego optymalnym rozwiązaniem może się okazać zamontowanie obydwu wózków – stałego oraz wahliwego, dzięki czemu, z jednej strony, będziemy mieli gwarancję tego, że brama będzie poruszała się w jednej płaszczyźnie, z drugiej, mechanizm wahliwy zredukuje wszelkie niedoskonałości konstrukcji. Jeśli już decydujemy się na to rozwiązanie, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na sam materiał, z którego wykonane są wózki dla naszej bramy, ponieważ będą one wystawione na działanie czynników atmosferycznych, takich jak szkodliwe promienie UV, mróz, deszcz i wiatr. Dlatego dobrze jest wybrać mechanizmy stalowe pokryte warstwą cynku, która zapobiega korozji materiału i zapewnia mu trwałość na długie lata. W zależności od wielkości bramy musimy pamiętać o tym, żeby zaopatrzyć się w odpowiednią liczbę wózków – ile powinno ich być, dowiemy się w sklepie.

Fachowa obsługa powinna nam również doradzić wybór odpowiedniego smaru do mechanizmów prowadzących, dzięki którym zapewnimy bramie płynne i bezgłośne działanie. Jednak w celu maksymalnej redukcji hałasu można się dodatkowo zaopatrzyć w ogumowany zestaw prowadnic.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *